W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies.
X

Newsletter

Daj się zaprosić na wernisaż,
Dowiedz się o nowościach,
Skorzystaj z oferty specjalnej...
wyrażam zgodę na przesyłanie wiadomości i ofert na podany adres
Zamawiam newsletter Nie, dziękuję

Info

Nasza Galeria powstała z pasji. Pasji do Fotografii.

Dziś aparat fotograficzny jest urządzeniem powszechnego użytku. Codziennie na świecie powstają miliardy zdjęć. Przywykliśmy do tego, że otacza nas obraz i nieczęsto zatrzymujemy na nim wzrok. Coś jednak powoduje, że niektóre obrazy są wyjątkowe. Poruszają, zachwycają, przywołują uśmiech — jednym słowem budzą emocje. Na nich warto wzrok zatrzymać. Stają się Sztuką. Takie obrazy chcemy pokazywać w naszej Galerii.

Chciałbym, drogi Gościu, namówić Cię na podróż po świecie wyobraźni. Nie, nie Twojej, w każdym razie nie od razu. Mam na myśli wyobraźnię i wrażliwości znanych i mniej znanych fotografów, którzy utrwalają na kliszach i kartach świat, jakim go widzą. Czasem rzeczywisty — a czasem wyimaginowany, często piękny — ale niekiedy odpychający czy okrutny. Może zdarzy się, że wrażliwość Artysty stanie się Twoją wrażliwością, że jego Dzieło zatrzyma Twój wzrok, że znajdziesz dla niego miejsce na Twojej ścianie…

Twoja ściana to ważne miejsce. Warte czegoś naprawdę niezwykłego.

Celem naszego projektu jest ułatwienie Ci, drogi Gościu, dostępu do dobrej fotografii. Chcielibyśmy, abyś mógł na naszych stronach zapoznać się z pracami wybranych przez nas Artystów, abyś wraz z nami rozwijał zainteresowanie fotografią kolekcjonerską, abyś wreszcie mógł, w nieskomplikowany sposób i za rozsądną cenę, kupić fotografie godne Twojej ściany.

„Dobra fotografia” to oczywiście pojęcie względne. Nasz wybór Autorów i dzieł jest subiektywny, ale staramy się unikać ograniczeń własnego gustu. Nie jesteśmy uprzedzeni do żadnej estetyki, nawet tej „nie–naszej”. Dzięki wieloletniej obecności na rynku mamy tutaj pewne rozeznanie, bardzo często podpieramy się również radą autorytetów: kolekcjonerów, wydawców, agentów, właścicieli galerii. Budując portfolio naszej Galerii staramy się, aby pokazywane tu fotografie reprezentowały odpowiedni poziom i spełniały wymogi stawiane dziełom sztuki. Jeśli więc, drogi Gościu, zdecydujesz się zamówić u nas zdjęcie — możesz być pewien, że kupujesz dzieło, które nie tylko odpowiada Ci pod względem estetycznym, ale także jest kolekcjonerskim oryginałem, reprezentuje odpowiedni poziom techniczny, a jego cena odzwierciedla rynkową wartość.

Poniżej umieściliśmy garść dodatkowych informacji formalnych i technicznych. Zachęcam do zapoznania się z nimi. Chętnie odpowiemy również na wszelkie inne pytania, dotyczące zasad funkcjonowania Galerii oraz prezentowanych prac.

Przede wszystkim jednak, zapraszamy do zwiedzania.

Rafał Łochowski, kurator galerii 6×7ART

 

OPERATOR GALERII INTERNETOWEJ 6×7ART

Migavka Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, ul. Klaudyny 32c, NIP PL1181981018, Regon 141600156, kapitał zakładowy 50000 PLN, zarejestrowana przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000312703

Adres naszego biura (tu prosimy kierować ewentualną korespondencję): Migavka Sp. z o.o., Gwiaździsta 71, 01-651 Warszawa. Telefon: +48 22 7322701, e-mail:  info@6x7art.com.

 

FOTOGRAFIE KOLEKCJONERSKIE

Oferowane przez nas fotografie to odbitki kolekcjonerskie. Mogą być one wykonane w różnych technikach, w zależności od koncepcji autora (np. jako odbitki srebrowe, odbitki jednorazowe typu Polaroid, cyfrowe wydruki pigmentowe lub inne). Cechą wspólną wszystkich technik jest trwałość uzyskanej odbitki — przyjmuje się, że powinna ona zachowywać swe parametry przez minimum 100 lat (pod warunkiem ekspozycji w określonych warunkach). Opis każdego dzieła prezentowanego w galerii zawiera informację na temat technologii wykonania, zaś szczegółowy opis każdej z technologii można znaleźć w naszym słowniczku. Wiele prac zaopatrywanych jest w certyfikat, potwierdzający ich autentyczność oraz wykonanie kopii zgodnie z reżimem technologicznym właściwym dla określonej techniki.

Poza technologią wykonania, każda fotografia charakteryzuje się jeszcze kilkoma cechami:

 

AUTENTYCZNOŚĆ DZIEŁ

Bardzo istotną cechą, mającą fundamentalne znaczenie dla wartości każdego dzieła sztuki jest jego autentyczność. Fotografia jest szczególnie narażona na nieuprawnione kopiowanie, gdyż jest ono w tym przypadku stosunkowo łatwe — czasem wystarczy skopiować cyfrowy plik z sieci Internet, wydrukować, podrobić podpis artysty lub jego pieczęć — i już można zaoferować kosztowny „oryginał” nieświadomemu nabywcy. Aby uniknąć tego typu niespodzianek, wszelkie dzieła sztuki (w tym także fotografie) najlepiej pozyskiwać z pewnych źródeł — w renomowanych galeriach lub bezpośrednio od twórców. Kupując dzieło na rynku wtórnym warto zweryfikować jego autentyczność u twórcy lub w instytucji (galerii), która wprowadziła je na rynek kolekcjonerski (zwykle praca jest opatrzona pieczęcią lub innym znakiem galerii).

Galeria 6×7ART gwarantuje autentyczność oferowanych fotografii, potwierdzając to odpowiednim certyfikatem. Zdjęcia (o ile to możliwe) znakowane są suchą pieczęcią oraz dodatkowo oznaczeniem niejawnym. Prowadzimy także ewidencję sprzedanych dzieł, co umożliwia potwierdzenie ich autentyczności przy odsprzedaży na rynku wtórnym.

 

PREZENTACJA FOTOGRAFII NA STRONACH INTERNETOWYCH GALERII

Wizerunki oferowanych dzieł są prezentowane na naszych stronach wyłącznie w celach informacyjnych. Pod względem szczegółowości i kolorystyki mogą różnić się od egzemplarzy dostarczanych nabywcom — wynika to z indywidualnych nastaw monitora, na którym przeglądane są nasze strony, a także z innych względów technologicznych (np. silnej kompresji plików wykorzystywanych w Internecie).

Prawa do wizerunku dzieł pozostają własnością autorów (lub innych podmiotów). Są one objęte prawem autorskim i nasza galeria nie może nimi dysponować. Ich kopiowanie i wykorzystywanie jest zabronione. Cyfrowe pliki prezentowane przez nas w Internecie mają ograniczoną rozdzielczość oraz specjalne, niejawne oznakowania, umożliwiające identyfikację ich pochodzenia.