W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies.
X

Newsletter

Daj się zaprosić na wernisaż,
Dowiedz się o nowościach,
Skorzystaj z oferty specjalnej...
wyrażam zgodę na przesyłanie wiadomości i ofert na podany adres
Zamawiam newsletter Nie, dziękuję

Wojtek Wieteska

Urodzony w 1964 roku. Fotograf, reżyser,wykładowca. Studiował na Wydziale Operatorskim i Realizacji TV w PWSFTViT w Łodzi, a także na wydziałach historii sztuki Uniwersytetu Warszawskiego i paryskiej Sorbony. Mieszkał w Berlinie, Paryżu, Nowym Jorku, Tokio - obecnie - w Warszawie.

Jeden z najbardziej znanych polskich fotografów. Wyrósł z europejskiej szkoły fotografii reporterskiej, a jego indywidualny styl charakteryzuje się konceptualnym podejściem do rzeczywistości. W jego pracach panuje nastrój wyciszenia i melancholii, ale z dozą poczucia humoru. Jego fotografie znajdują się w prywatnych kolekcjach w Polsce, Niemczech, Szwajcarii, Szwecji, Francji, Japonii I Stanach Zjednoczonych.

Pracuje od 1986r. Realizuje projekty artystyczne i reklamowe. Pobyty w Australii, Afryce Płn., Ameryce Płd., na Bliskim Wschodzie i Dalekim Wschodzie, w Europie, Japonii i w USA były inspiracją do powstania indywidualnych projektów fotograficznych takich jak : „36 x Paryż”,  „Rzeczywistość”,„Far West”, „Tokyo”, „N.Y.C. #02”, „Martwa Natura”, „Flights 91_08”.

Publikował zdjęcia na łamach m.in.: Gazety Wyborczej i Magazynu Gazety, Magazynu Rzeczpospolitej, Pozytywu, VIVA!, Twojego Stylu, Elle, Glamour, Cosmopolitan, Marie-Claire, Voyage, Shots, Przekroju, Zwierciadła, Pani, Junge Kunst.

Od 1993 roku  zajmuje się także fotografią i realizacją filmów reklamowych dla najważniejszych klientów i agencji reklamowych w Polsce. Wykłada w PWSFTViT w Łodzi oraz w PWST w Warszawie.

 

Najważniejsze wystawy indywidualne:

Wystawy Zbiorowe

Nagrody 

Najważniejsze publikacje:

Kampanie społeczne :

info

Wojtek Wieteska, Bez tytułu (Stacja Warszawa, Pol...

16 pozycji 4 5 6 wszystkie

Wojtek Wieteska, Bez tytułu (Stacja Warszawa, Polska 2005)

Polska, 2005

Cykl Stacja Warszawa  powstawał w latach 2004-2006. Po raz pierwszy fotografie te zaprezentowano w Yours Gallery w Warszawie w 2006, a wkrótce potem ukazała się książka Stacja Warszawa  z tekstem Agaty Passent i fotografiami Wojtka Wieteski.

 

[Wojtek Wieteska]:  Fotografie do projektu „Stacja Warszawa“ powstały w ciągu ostatnich dwóch lat. W swoim pierwotnym zamyśle były „zamówione“  jako ilustracje do felietonów Agaty Passent przez samą Autorkę. Inspiracja tekstami wydawała mi się początkowo ułatwieniem w realizacji zdjęć, a tymczasem okazało się, że niełatwo jest nadążyć za wielowątkową wyobraźnią felietonistki często stosującej fabularną konwencję. Nie ma też nic trudniejszego niż sfotografowanie rzeczywistości, w której żyje się na co dzień, spojrzenie z dystansem na własne podwórko.

 

odbitka kolekcjonerskaOdbitka wykonana przy użyciu jednej z technik archiwalnych, w limitowanej serii, odpowiednio opisana i sygnowana., numerowana i sygnowana Odbitka opatrzona własnoręcznym podpisem Autora na awersie lub rewersie, ołówkiem lub tuszem. Sygnatura może też być naklejona na rewers zdjęcia.przez Autora na rewersie. Wydruk pigmentowy Epson UltraChrome K3 na archiwalnym bezkwasowym papierze o gramaturze 300g, nieoprawiony. Wraz z fotografią certyfikat autentyczności.

Poleć znajomemu
Bez tytułu (Stacja Warszawa, Polska 2005)
# kat.
format
nakład
oznaczenie
technika wykonania
oprawa
cena
WIWBT200508
80 x 30 cm
25
Sygnowana przez Autora
Wydruk pigmentowy, cyfrowy
Passe-partout, 2-warstwowe, białe
2950.00 PLN
ZAMÓW
dodaj do ulubionych

więcej
Cykl Stacja Warszawa  powstawał w latach 2004-2006. Po raz pierwszy fotografie te zaprezentowano w Yours Gallery w Warszawie w 2006, a wkrótce potem ukazała się książka Stacja Warszawa  z tekstem Agaty Passent i fotografiami Wojtka Wiet...