W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies.
X

Newsletter

Daj się zaprosić na wernisaż,
Dowiedz się o nowościach,
Skorzystaj z oferty specjalnej...
wyrażam zgodę na przesyłanie wiadomości i ofert na podany adres
Zamawiam newsletter Nie, dziękuję

Wojtek Wieteska

Urodzony w 1964 roku. Fotograf, reżyser,wykładowca. Studiował na Wydziale Operatorskim i Realizacji TV w PWSFTViT w Łodzi, a także na wydziałach historii sztuki Uniwersytetu Warszawskiego i paryskiej Sorbony. Mieszkał w Berlinie, Paryżu, Nowym Jorku, Tokio - obecnie - w Warszawie.

Jeden z najbardziej znanych polskich fotografów. Wyrósł z europejskiej szkoły fotografii reporterskiej, a jego indywidualny styl charakteryzuje się konceptualnym podejściem do rzeczywistości. W jego pracach panuje nastrój wyciszenia i melancholii, ale z dozą poczucia humoru. Jego fotografie znajdują się w prywatnych kolekcjach w Polsce, Niemczech, Szwajcarii, Szwecji, Francji, Japonii I Stanach Zjednoczonych.

Pracuje od 1986r. Realizuje projekty artystyczne i reklamowe. Pobyty w Australii, Afryce Płn., Ameryce Płd., na Bliskim Wschodzie i Dalekim Wschodzie, w Europie, Japonii i w USA były inspiracją do powstania indywidualnych projektów fotograficznych takich jak : „36 x Paryż”,  „Rzeczywistość”,„Far West”, „Tokyo”, „N.Y.C. #02”, „Martwa Natura”, „Flights 91_08”.

Publikował zdjęcia na łamach m.in.: Gazety Wyborczej i Magazynu Gazety, Magazynu Rzeczpospolitej, Pozytywu, VIVA!, Twojego Stylu, Elle, Glamour, Cosmopolitan, Marie-Claire, Voyage, Shots, Przekroju, Zwierciadła, Pani, Junge Kunst.

Od 1993 roku  zajmuje się także fotografią i realizacją filmów reklamowych dla najważniejszych klientów i agencji reklamowych w Polsce. Wykłada w PWSFTViT w Łodzi oraz w PWST w Warszawie.

 

Najważniejsze wystawy indywidualne:

Wystawy Zbiorowe

Nagrody 

Najważniejsze publikacje:

Kampanie społeczne :

info

Wojtek Wieteska, Bez tytułu (NYC #02, USA 2002)

16 pozycji 7 8 9 wszystkie

Wojtek Wieteska, Bez tytułu (NYC #02, USA 2002)

USA, 2002

Fotografia z cyklu NYC #02 , zrealizowanego przez Wieteskę w Nowym Jorku w 2002 roku. Cykl został pokazany rok później na wystawie w Centrum Sztuki Współczesnej w Warszawie.

 

Wojtek Wieteska: Cykl NYC #02 realizowałem w lutym, kwietniu i maju 2002 roku w Nowym Jorku. Forma eseju fotograficznego, jakiej użyłem, precyzyjnie określa moje rozumienie współczesnej fotografii. Interesował mnie wyłącznie pełny realizm, a to dla mnie oznacza: nieprzekłamany technologicznie kolor, przedmiotowe potraktowanie fotografowanych postaci i fragmentaryczność ujęcia miejskiej przestrzeni. Cykl łączy różnorodne punkty widzenia, pomyślane i ułożone w jedną pogmatwaną nielinearną perspektywę szczególnego miasta, jakim jest dziś Nowy Jork.

 

odbitka kolekcjonerskaOdbitka wykonana przy użyciu jednej z technik archiwalnych, w limitowanej serii, odpowiednio opisana i sygnowana., numerowana i sygnowana Odbitka opatrzona własnoręcznym podpisem Autora na awersie lub rewersie, ołówkiem lub tuszem. Sygnatura może też być naklejona na rewers zdjęcia.przez Autora na rewersie oraz oznaczona suchą pieczęcią Galerii. Wydruk pigmentowy Epson UltraChrome K3 na archiwalnym bezkwasowym papierze o gramaturze 300g, nie oprawiony, opakowany w tubę. Wraz z fotografią certyfikat autentyczności.

Poleć znajomemu
Bez tytułu (NYC #02, USA 2002)
# kat.
format
nakład
oznaczenie
technika wykonania
oprawa
cena
WIWBT200211
120 x 100 cm
10
Sygnowana przez Autora
Wydruk pigmentowy, cyfrowy
Nie oprawione
4750.00 PLN
ZAMÓW
dodaj do ulubionych

więcej
Fotografia z cyklu NYC #02 , zrealizowanego przez Wieteskę w Nowym Jorku w 2002 roku. Cykl został pokazany rok później na wystawie w Centrum Sztuki Współczesnej w Warszawie.   Wojtek Wieteska: Cykl NYC #02 realizowałem w lutym, kwietniu i...