W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies.
X

Newsletter

Daj się zaprosić na wernisaż,
Dowiedz się o nowościach,
Skorzystaj z oferty specjalnej...
wyrażam zgodę na przesyłanie wiadomości i ofert na podany adres
Zamawiam newsletter Nie, dziękuję

Wojtek Wieteska

Urodzony w 1964 roku. Fotograf, reżyser,wykładowca. Studiował na Wydziale Operatorskim i Realizacji TV w PWSFTViT w Łodzi, a także na wydziałach historii sztuki Uniwersytetu Warszawskiego i paryskiej Sorbony. Mieszkał w Berlinie, Paryżu, Nowym Jorku, Tokio - obecnie - w Warszawie.

Jeden z najbardziej znanych polskich fotografów. Wyrósł z europejskiej szkoły fotografii reporterskiej, a jego indywidualny styl charakteryzuje się konceptualnym podejściem do rzeczywistości. W jego pracach panuje nastrój wyciszenia i melancholii, ale z dozą poczucia humoru. Jego fotografie znajdują się w prywatnych kolekcjach w Polsce, Niemczech, Szwajcarii, Szwecji, Francji, Japonii I Stanach Zjednoczonych.

Pracuje od 1986r. Realizuje projekty artystyczne i reklamowe. Pobyty w Australii, Afryce Płn., Ameryce Płd., na Bliskim Wschodzie i Dalekim Wschodzie, w Europie, Japonii i w USA były inspiracją do powstania indywidualnych projektów fotograficznych takich jak : „36 x Paryż”,  „Rzeczywistość”,„Far West”, „Tokyo”, „N.Y.C. #02”, „Martwa Natura”, „Flights 91_08”.

Publikował zdjęcia na łamach m.in.: Gazety Wyborczej i Magazynu Gazety, Magazynu Rzeczpospolitej, Pozytywu, VIVA!, Twojego Stylu, Elle, Glamour, Cosmopolitan, Marie-Claire, Voyage, Shots, Przekroju, Zwierciadła, Pani, Junge Kunst.

Od 1993 roku  zajmuje się także fotografią i realizacją filmów reklamowych dla najważniejszych klientów i agencji reklamowych w Polsce. Wykłada w PWSFTViT w Łodzi oraz w PWST w Warszawie.

 

Najważniejsze wystawy indywidualne:

Wystawy Zbiorowe

Nagrody 

Najważniejsze publikacje:

Kampanie społeczne :

info

Wojtek Wieteska, Bez tytułu (Martwa Natura, Włoch...

16 pozycji 2 3 4 wszystkie

Wojtek Wieteska, Bez tytułu (Martwa Natura, Włochy 2004)

Włochy, 2004

Jedna z najbardziej znanych Martwych Natur Wieteski, prezentowana po raz pierwszy w 2005 w warszawskiej galerii Art New Media.

[Wojtek Wieteska]: Wolę fotografować intuicyjnie, fotografować to, co jest... nie lubię inscenizować. Każde miasto jest dla mnie jak studio fotograficzne, każda postać jak bohater do zainscenizowania, każdy fragment scenografii miejskiej jak martwa natura. Wątki osobiste wydają mi się istotne, dlatego przedstawiam to, co mi najbliższe - bo taka jest martwa natura, którą uprawiam na co dzień. Wszystko wydaje mi się fotogeniczne pod pozorem kompozycji i jednoznacznego uczucia.

 

odbitka kolekcjonerskaOdbitka wykonana przy użyciu jednej z technik archiwalnych, w limitowanej serii, odpowiednio opisana i sygnowana., numerowana i sygnowana Odbitka opatrzona własnoręcznym podpisem Autora na awersie lub rewersie, ołówkiem lub tuszem. Sygnatura może też być naklejona na rewers zdjęcia.przez Autora na rewersie oraz opatrzona certyfikatem Galerii. Wydruk pigmentowy Epson UltraChrome K3 na archiwalnym bezkwasowym papierze o gramaturze 300g, nieoprawiony. Wraz z fotografią certyfikat autentyczności.

Poleć znajomemu
Bez tytułu (Martwa Natura, Włochy 2004)
# kat.
format
nakład
oznaczenie
technika wykonania
oprawa
cena
WIWBT200405
60 x 40 cm
25
Sygnowana przez Autora
Wydruk pigmentowy, cyfrowy
Nie oprawione
1800.00 PLN
ZAMÓW
dodaj do ulubionych

więcej
Jedna z najbardziej znanych Martwych Natur Wieteski, prezentowana po raz pierwszy w 2005 w warszawskiej galerii Art New Media. [Wojtek Wieteska]: Wolę fotografować intuicyjnie, fotografować to, co jest... nie lubię inscenizować. Każde miasto je...