W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies.
X

Newsletter

Daj się zaprosić na wernisaż,
Dowiedz się o nowościach,
Skorzystaj z oferty specjalnej...
wyrażam zgodę na przesyłanie wiadomości i ofert na podany adres
Zamawiam newsletter Nie, dziękuję

Wojtek Wieteska

Urodzony w 1964 roku. Fotograf, reżyser,wykładowca. Studiował na Wydziale Operatorskim i Realizacji TV w PWSFTViT w Łodzi, a także na wydziałach historii sztuki Uniwersytetu Warszawskiego i paryskiej Sorbony. Mieszkał w Berlinie, Paryżu, Nowym Jorku, Tokio - obecnie - w Warszawie.

Jeden z najbardziej znanych polskich fotografów. Wyrósł z europejskiej szkoły fotografii reporterskiej, a jego indywidualny styl charakteryzuje się konceptualnym podejściem do rzeczywistości. W jego pracach panuje nastrój wyciszenia i melancholii, ale z dozą poczucia humoru. Jego fotografie znajdują się w prywatnych kolekcjach w Polsce, Niemczech, Szwajcarii, Szwecji, Francji, Japonii I Stanach Zjednoczonych.

Pracuje od 1986r. Realizuje projekty artystyczne i reklamowe. Pobyty w Australii, Afryce Płn., Ameryce Płd., na Bliskim Wschodzie i Dalekim Wschodzie, w Europie, Japonii i w USA były inspiracją do powstania indywidualnych projektów fotograficznych takich jak : „36 x Paryż”,  „Rzeczywistość”,„Far West”, „Tokyo”, „N.Y.C. #02”, „Martwa Natura”, „Flights 91_08”.

Publikował zdjęcia na łamach m.in.: Gazety Wyborczej i Magazynu Gazety, Magazynu Rzeczpospolitej, Pozytywu, VIVA!, Twojego Stylu, Elle, Glamour, Cosmopolitan, Marie-Claire, Voyage, Shots, Przekroju, Zwierciadła, Pani, Junge Kunst.

Od 1993 roku  zajmuje się także fotografią i realizacją filmów reklamowych dla najważniejszych klientów i agencji reklamowych w Polsce. Wykłada w PWSFTViT w Łodzi oraz w PWST w Warszawie.

 

Najważniejsze wystawy indywidualne:

Wystawy Zbiorowe

Nagrody 

Najważniejsze publikacje:

Kampanie społeczne :

info

Wojtek Wieteska, Bez tytułu (Far West, Gallup, US...

16 pozycji 14 15 16 wszystkie

Wojtek Wieteska, Bez tytułu (Far West, Gallup, USA 1998)

Stany Zjednoczone, 1998

Wypożyczalnia wideo na dawnej drodze #66, Gallup, Arizona. Z cyklu Far West , zrealizowanego w roku 1998 i zaprezentowanego na wystawie w Starej Galerii Związku Polskich Artystów Fotografików.

 

[Billy the Kid]: How does it feel?
[Pat Garrett]: It feels like... times have changed.
[Billy the Kid]: Times maybe. Not me.

[Wojtek Wieteska]: Projekt "Far West" składa się z kilkudziesięciu zdjęć, które wykonałem podczas 30-dniowej podróży po południowo-zachodnich obszarach Stanów Zjednoczonych, na przełomie maja i czerwca 1998 roku. To "reportaż subiektywny" - pokazujący w stylu realistycznym krajobrazy, miasta i ich mieszkańców. Przejechałem 10.000 km, głównie bocznymi drogami, Kalifornii, Arizony, Nowego Meksyku, Utah, Kolorado i Teksasu. Codziennie spotykałem innych ludzi - fotografowałem ich, a oni opowiadali mi swoje historie.

 

odbitka kolekcjonerskaOdbitka wykonana przy użyciu jednej z technik archiwalnych, w limitowanej serii, odpowiednio opisana i sygnowana., numerowana i sygnowana Odbitka opatrzona własnoręcznym podpisem Autora na awersie lub rewersie, ołówkiem lub tuszem. Sygnatura może też być naklejona na rewers zdjęcia.przez Autora na rewersie oraz oznaczona suchą pieczęcią Galerii. Wydruk pigmentowy Epson UltraChrome K3 na archiwalnym bezkwasowym papierze o gramaturze 300g, nie oprawiony, opakowany w tubę. Wraz z fotografią certyfikat autentyczności.

Poleć znajomemu
Bez tytułu (Far West, Gallup, USA 1998)
# kat.
format
nakład
oznaczenie
technika wykonania
oprawa
cena
WIWBT199819
120 x 100 cm
10
Sygnowana przez Autora
Wydruk pigmentowy, cyfrowy
Nie oprawione
4750.00 PLN
ZAMÓW
dodaj do ulubionych

więcej
Wypożyczalnia wideo na dawnej drodze #66, Gallup, Arizona. Z cyklu Far West , zrealizowanego w roku 1998 i zaprezentowanego na wystawie w Starej Galerii Związku Polskich Artystów Fotografików.   [Billy the Kid]: How does it feel? [Pa...