W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies.
X

Newsletter

Daj się zaprosić na wernisaż,
Dowiedz się o nowościach,
Skorzystaj z oferty specjalnej...
wyrażam zgodę na przesyłanie wiadomości i ofert na podany adres
Zamawiam newsletter Nie, dziękuję

Tomasz Tomaszewski

Wybitny fotograf, wykładowca, publicysta, urodzony w roku 1953 w Warszawie. Z wykształcenia fizyk. Prawdziwy pasjonat i znawca fotografii. Jest członkiem Związku Polskich Artystów Fotografików, agencji Visum Archiv w Hamburgu, agencji Image Collection w Waszyngtonie oraz American Society of Magazine Photographers. Zajmuje się przede wszystkim fotografią prasową, ale także uczy fotografii, wykłada i prowadzi słynne warsztaty fotograficzne. Jego specjalnością są fotografie dotyczące ludzi, ale w swoim dorobku ma również wiele unikalnych pejzaży, zdjęć ilustrujących zachwyt nad pięknem świata.

Debiutował fotoreportażami opublikowanymi w polskich czasopismach: itd., Razem i Perspektywy. W czasach „Solidarności” współpracował również z prasą podziemną. Jego zdjęcia można spotkać na łamach najważniejszych magazynów polskich i zagranicznych, publikował m.in. w: Stern, Paris Match, National Geographic, New York Times, Time, Fortune, Vogue, Die Zeit, Elle. Rozgłos przyniosła mu, rozpoczęta w 1986 roku, współpraca z magazynem National Geographic, w którym opublikował 18 esejów fotograficznych. Jedno ze zdjęć Tomaszewskiego, pochodzące z reportażu z Meksyku, znalazło się w 1996 roku na okładce jednego z numerów magazynu i zostało zaliczone do jednego ze 100 najlepszych zdjęć w historii NG. Od 1999  roku jest głównym konsultantem polskiej edycji magazynu.

Tomaszewski ma na swoim koncie liczne wystawy w Polsce i na świecie, m.in. w USA, Kanadzie, Wielkiej Brytanii, Izraelu, Japonii, Holandii, Włoszech, Irlandii i Niemczech. Wydał kilka książek i albumów: OSTATNI - Współcześni Żydzi Polscy (tekst Małgorzata Niezabitowska), W poszukiwaniu Ameryki (tekst Małgorzata Niezabitowska), Cyganie Polscy (tekst Jerzy Ficowski), W Centrum, Niezwykła Hiszpania, Rzut Beretem. Swoimi fotografiami ilustrował również kilkanaście prac zbiorowych.

Zdjęcia 2T (bo tak często podpisuje się Tomasz Tomaszewski) były wielokrotnie nagradzane - do najważniejszych wyróżnień należą:

info

Tomasz Tomaszewski, Wietnam Północny

9 pozycji 1 2 3 wszystkie

Tomasz Tomaszewski, Wietnam Północny

Wietnam, 2010

Wioska w górach.  Fotografia wykonana w 2010 roku, w Wietnamie. Przedstawia maleńką wioskę, zagubioną w górach mało znanej i rzadko odwiedzanej przez turystów północno-zachodniej części kraju.

odbitka kolekcjonerskaOdbitka wykonana przy użyciu jednej z technik archiwalnych, w limitowanej serii, odpowiednio opisana i sygnowana., numerowana i sygnowana Odbitka opatrzona własnoręcznym podpisem Autora na awersie lub rewersie, ołówkiem lub tuszem. Sygnatura może też być naklejona na rewers zdjęcia.przez Autora na rewersie oraz oznaczona suchą pieczęcią autorską (Digigraphy - Tomasz Tomaszewski) i pieczęcią Galerii. Wydruk pigmentowy Epson UltraChrome K3 na archiwalnym bezkwasowym papierze o gramaturze 300g, nie oprawiony, opakowany w tubę. Wraz z fotografią certyfikat autentyczności.

Poleć znajomemu
Wietnam Północny
# kat.
format
nakład
oznaczenie
technika wykonania
oprawa
cena
TT201002
90 x 60 cm
15
Sygnowana przez Autora
Wydruk pigmentowy, cyfrowy
Nie oprawione
3950.00 PLN
ZAMÓW
dodaj do ulubionych

więcej
Wioska w górach.  Fotografia wykonana w 2010 roku, w Wietnamie. Przedstawia maleńką wioskę, zagubioną w górach mało znanej i rzadko odwiedzanej przez turystów północno-zachodniej części kraju. Odbitka kolekcjonerska, numerowana i sygnowana pr...