W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies.
X

Newsletter

Daj się zaprosić na wernisaż,
Dowiedz się o nowościach,
Skorzystaj z oferty specjalnej...
wyrażam zgodę na przesyłanie wiadomości i ofert na podany adres
Zamawiam newsletter Nie, dziękuję

Jacek Poremba

Jacek Poremba, znakomity polski fotograf, portrecista. Rocznik 1966. Urodził się w Łodzi. Obecnie mieszka i pracuje w Warszawie.

Na rynku fotograficznym działa od  ponad 20 lat. Specjalizuje się w fotografii portretowej, modowej i reklamowej. Współpracuje z największymi polskimi magazynami i agencjami reklamowymi. Od wielu lat portretuje najważniejsze postaci ze świata kultury i sztuki: przede wszystkim gwiazdy polskiej sceny muzycznej, ale również pisarzy, aktorów i polityków. Udało mu się stworzyć swój własny, powszechnie rozpoznawalny styl fotografowania, a portretowani artyści wypowiadają się o jego pracy z wielką sympatią i najwyższym uznaniem.

Kasia Nosowska: Bystrym okiem, przenika wszelkie warstwy ochronne, by dotrzeć do filii Wszechświata, do pełni, do prawdy. Nieczuły na miny, chwyta pauzy między nimi. Potrafi dostrzec duszę , która przysiada na ramieniu, wypłoszona z ciała przez flashback dawnego lęku. Pod tym okiem- mikroskopem, widać pogo komórek, eksplodujące bańki emocji- z kategorii wzniosłe i plugawe.

Jacek Poremba z powodzeniem łączy pracę komercyjną z fotografią artystyczną. Jego projekty autorskie to głównie relacje z podróży: z Sycyli, z Toskanii, Indii, Algierii i przede wszystkim z ukochanego Sudanu, miejsca, które nazywa swoim drugim domem.

Jacek Poremba chętnie dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem z młodymi adeptami sztuki fotograficznej podczas warsztatów autorskich.

Jego filozofia fotografowania zawiera się w wielokrotnie powtarzanych słowach:  „aparatem jest głowa, a nie sprzęt. To znaczy, że zdjęcie które robię jest już gdzieś w mojej głowie, zanim nacisnę spust migawki. Energię zdjęcia trzeba mieć w sobie. I jeśli uda ci się ją przenieść na obraz, to jesteś fotografem wybitnym. To jest magia.”

Fotografie Jacka Poremby były prezentowane na wielu polskich i międzynarodowych wystawach, zdobywały nagrody w konkursach fotograficznych.

Najważniejsze wystawy:

1990 teatr Pstąg, Łódź

1990 CSW Warszawa

1991 CIK Łódź

1996 galeria Zapiecek, Warszawa

1998 Photokina, Kolonia

2000 Między Nami, Warszawa

2002 Festiwal Fotografii Czarno-Białej, Zakopane

2003 Galeria Pauza, Kraków

2006 Galeria 65, Warszawa

2012 "Wywyższeni. Od Faraona do Lady Gagi" wystawa zbiorowa, Muzeum Narodowe w Warszawie

2012 "13" Leica Gallery, Soho factory, Warszawa

2012 "Sicily Monochrome" Leica Gallery, Warszawa

Najważniejsze nagrody:

1993 Wyróżnienie w konkursie Nikona, Japonia

1998 -2-ga nagroda w konkursie Polaroid, USA

1998 Złote Orły w konkursie reklamowym za katalog Joanny Klimas

info

Jacek Poremba, Scala dei Turchi #2

38 pozycji 35 36 37 wszystkie

Jacek Poremba, Scala dei Turchi #2

Sycylia, 2012

Projekt Sycylia  to kontynuacja fotograficznego cyklu autorskiego Jacka Poremby – Krajobrazy.  Artysta „odkrył” Sycylię zaledwie dwa lata temu. Surowe piękno wyspy zauroczyło go i stało się niezwykłą inspiracją dla poszukiwań artystycznych. Niektóre ze swoich wrażeń Poremba zamknął w cyklu dwudziestu czterech czarno-białych fotografii, zabierających widza w podróż przez nastrojowe krajobrazy Sycylii. zarejestrowane aparatem Leica Monochrom, pierwszym na świecie małoobrazkowym aparatem cyfrowym, rejestrującym wyłącznie obraz monochromatyczny

Jacek Poremba: Sycylia to wymarzone miejsce do fotografii monochromatycznej. Czarne zbocza Etny, kopalnie oślepiająco białego marmuru i wszystkie odcienie szarości pomiędzy. Ta nieprawdopodobna energia, wynikająca z konieczności fotografowania w czerni i bieli spowodowała, że kompletnie zapomniałem o fotografowaniu ludzi.

odbitka kolekcjonerskaOdbitka wykonana przy użyciu jednej z technik archiwalnych, w limitowanej serii, odpowiednio opisana i sygnowana., numerowana i sygnowana Odbitka opatrzona własnoręcznym podpisem Autora na awersie lub rewersie, ołówkiem lub tuszem. Sygnatura może też być naklejona na rewers zdjęcia.przez autora na rewersie, oznaczona suchą pieczęcią Galerii i opatrzona certyfikatem autentyczności. 

Wydruk cyfrowy, pigmentowy na papierze Canson Baryta 300 g/m2.

Praca dostępna w dwóch edycjach limitowanych:

I edycja: nakład 15 egz., format: 33x50 cm, oprawa: passe-partout 50x70cm.

II edycja: nakład 7 egz., format: 50x70 cm, bez oprawy.

Poleć znajomemu
Scala dei Turchi  #2
# kat.
format
nakład
oznaczenie
technika wykonania
oprawa
cena
JPOSM001
50 x 33 cm
15
Sygnowana przez Autora
Wydruk pigmentowy, cyfrowy
Passe-partout, 2-warstwowe, białe
1200.00 PLN
ZAMÓW
dodaj do ulubionych
JPOSM001.1
70 x 50 cm
7
Sygnowana przez Autora
Wydruk pigmentowy, cyfrowy
Nie oprawione
4000.00 PLN
ZAMÓW
dodaj do ulubionych

więcej
Projekt Sycylia  to kontynuacja fotograficznego cyklu autorskiego Jacka Poremby – Krajobrazy.  Artysta „odkrył” Sycylię zaledwie dwa lata temu. Surowe piękno wyspy zauroczyło go i stało się niezwykłą inspiracją dla poszukiwań artyst...