W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies.
X

Newsletter

Daj się zaprosić na wernisaż,
Dowiedz się o nowościach,
Skorzystaj z oferty specjalnej...
wyrażam zgodę na przesyłanie wiadomości i ofert na podany adres
Zamawiam newsletter Nie, dziękuję

Jacek Poremba

Jacek Poremba, znakomity polski fotograf, portrecista. Rocznik 1966. Urodził się w Łodzi. Obecnie mieszka i pracuje w Warszawie.

Na rynku fotograficznym działa od  ponad 20 lat. Specjalizuje się w fotografii portretowej, modowej i reklamowej. Współpracuje z największymi polskimi magazynami i agencjami reklamowymi. Od wielu lat portretuje najważniejsze postaci ze świata kultury i sztuki: przede wszystkim gwiazdy polskiej sceny muzycznej, ale również pisarzy, aktorów i polityków. Udało mu się stworzyć swój własny, powszechnie rozpoznawalny styl fotografowania, a portretowani artyści wypowiadają się o jego pracy z wielką sympatią i najwyższym uznaniem.

Kasia Nosowska: Bystrym okiem, przenika wszelkie warstwy ochronne, by dotrzeć do filii Wszechświata, do pełni, do prawdy. Nieczuły na miny, chwyta pauzy między nimi. Potrafi dostrzec duszę , która przysiada na ramieniu, wypłoszona z ciała przez flashback dawnego lęku. Pod tym okiem- mikroskopem, widać pogo komórek, eksplodujące bańki emocji- z kategorii wzniosłe i plugawe.

Jacek Poremba z powodzeniem łączy pracę komercyjną z fotografią artystyczną. Jego projekty autorskie to głównie relacje z podróży: z Sycyli, z Toskanii, Indii, Algierii i przede wszystkim z ukochanego Sudanu, miejsca, które nazywa swoim drugim domem.

Jacek Poremba chętnie dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem z młodymi adeptami sztuki fotograficznej podczas warsztatów autorskich.

Jego filozofia fotografowania zawiera się w wielokrotnie powtarzanych słowach:  „aparatem jest głowa, a nie sprzęt. To znaczy, że zdjęcie które robię jest już gdzieś w mojej głowie, zanim nacisnę spust migawki. Energię zdjęcia trzeba mieć w sobie. I jeśli uda ci się ją przenieść na obraz, to jesteś fotografem wybitnym. To jest magia.”

Fotografie Jacka Poremby były prezentowane na wielu polskich i międzynarodowych wystawach, zdobywały nagrody w konkursach fotograficznych.

Najważniejsze wystawy:

1990 teatr Pstąg, Łódź

1990 CSW Warszawa

1991 CIK Łódź

1996 galeria Zapiecek, Warszawa

1998 Photokina, Kolonia

2000 Między Nami, Warszawa

2002 Festiwal Fotografii Czarno-Białej, Zakopane

2003 Galeria Pauza, Kraków

2006 Galeria 65, Warszawa

2012 "Wywyższeni. Od Faraona do Lady Gagi" wystawa zbiorowa, Muzeum Narodowe w Warszawie

2012 "13" Leica Gallery, Soho factory, Warszawa

2012 "Sicily Monochrome" Leica Gallery, Warszawa

Najważniejsze nagrody:

1993 Wyróżnienie w konkursie Nikona, Japonia

1998 -2-ga nagroda w konkursie Polaroid, USA

1998 Złote Orły w konkursie reklamowym za katalog Joanny Klimas

info

Jacek Poremba, Las #1

38 pozycji 1 2 wszystkie

Jacek Poremba, Las #1

Młociny, 2009

Odbitka kolekcjonerska, numerowana i sygnowana przez autora na rewersie, opatrzona certyfikatem galerii.

Cyfrowy  wydruk pigmentowy pod szkłem akrylowym, w technologii Diasec, o formacie 120x80 cm.

Poleć znajomemu
Las #1
# kat.
format
nakład
oznaczenie
technika wykonania
oprawa
cena
JPO13028
120 x 80 cm
7
Sygnowana przez Autora
Wydruk pigmentowy, cyfrowy
pod szkłem akrylowym
7500.00 PLN
ZAMÓW
dodaj do ulubionych

więcej
Odbitka kolekcjonerska, numerowana i sygnowana przez autora na rewersie, opatrzona certyfikatem galerii. Cyfrowy  wydruk pigmentowy pod szkłem akrylowym, w technologii Diasec, o formacie 120x80 cm.