W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies.
X

Newsletter

Daj się zaprosić na wernisaż,
Dowiedz się o nowościach,
Skorzystaj z oferty specjalnej...
wyrażam zgodę na przesyłanie wiadomości i ofert na podany adres
Zamawiam newsletter Nie, dziękuję

Jacek Poremba

Jacek Poremba, znakomity polski fotograf, portrecista. Rocznik 1966. Urodził się w Łodzi. Obecnie mieszka i pracuje w Warszawie.

Na rynku fotograficznym działa od  ponad 20 lat. Specjalizuje się w fotografii portretowej, modowej i reklamowej. Współpracuje z największymi polskimi magazynami i agencjami reklamowymi. Od wielu lat portretuje najważniejsze postaci ze świata kultury i sztuki: przede wszystkim gwiazdy polskiej sceny muzycznej, ale również pisarzy, aktorów i polityków. Udało mu się stworzyć swój własny, powszechnie rozpoznawalny styl fotografowania, a portretowani artyści wypowiadają się o jego pracy z wielką sympatią i najwyższym uznaniem.

Kasia Nosowska: Bystrym okiem, przenika wszelkie warstwy ochronne, by dotrzeć do filii Wszechświata, do pełni, do prawdy. Nieczuły na miny, chwyta pauzy między nimi. Potrafi dostrzec duszę , która przysiada na ramieniu, wypłoszona z ciała przez flashback dawnego lęku. Pod tym okiem- mikroskopem, widać pogo komórek, eksplodujące bańki emocji- z kategorii wzniosłe i plugawe.

Jacek Poremba z powodzeniem łączy pracę komercyjną z fotografią artystyczną. Jego projekty autorskie to głównie relacje z podróży: z Sycyli, z Toskanii, Indii, Algierii i przede wszystkim z ukochanego Sudanu, miejsca, które nazywa swoim drugim domem.

Jacek Poremba chętnie dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem z młodymi adeptami sztuki fotograficznej podczas warsztatów autorskich.

Jego filozofia fotografowania zawiera się w wielokrotnie powtarzanych słowach:  „aparatem jest głowa, a nie sprzęt. To znaczy, że zdjęcie które robię jest już gdzieś w mojej głowie, zanim nacisnę spust migawki. Energię zdjęcia trzeba mieć w sobie. I jeśli uda ci się ją przenieść na obraz, to jesteś fotografem wybitnym. To jest magia.”

Fotografie Jacka Poremby były prezentowane na wielu polskich i międzynarodowych wystawach, zdobywały nagrody w konkursach fotograficznych.

Najważniejsze wystawy:

1990 teatr Pstąg, Łódź

1990 CSW Warszawa

1991 CIK Łódź

1996 galeria Zapiecek, Warszawa

1998 Photokina, Kolonia

2000 Między Nami, Warszawa

2002 Festiwal Fotografii Czarno-Białej, Zakopane

2003 Galeria Pauza, Kraków

2006 Galeria 65, Warszawa

2012 "Wywyższeni. Od Faraona do Lady Gagi" wystawa zbiorowa, Muzeum Narodowe w Warszawie

2012 "13" Leica Gallery, Soho factory, Warszawa

2012 "Sicily Monochrome" Leica Gallery, Warszawa

Najważniejsze nagrody:

1993 Wyróżnienie w konkursie Nikona, Japonia

1998 -2-ga nagroda w konkursie Polaroid, USA

1998 Złote Orły w konkursie reklamowym za katalog Joanny Klimas

info

Jacek Poremba, Agata Buzek

49 pozycji 13 14 15 wszystkie

Jacek Poremba, Agata Buzek

Warszawa, 2002

Fotografia, która  wśród innych ulubionych zdjęć artysty, znalazła się  w wydanym przez  Leica Gallery  oraz 6x7 Art albumie zatytułowanym „13”.

„13” to okazale wydany, niemal 200-stronicowy wybór z  twórczości Jacka Poremby, zawierający głównie portrety. Portrety muzyków, pisarzy, artystów. Profesorów i polityków. Obok nich niemal prywatne zdjęcia przyjaciół i rodziny. Czasem eksperymenty. Oddechem od charakterystycznych twarzy są subiektywne pejzaże i detale. Wszystko to układa się całość spojoną osobą autora, który zapytany o swoją twórczość skromnie odpowiada, że właściwie to fotografuje siebie.

 

odbitka kolekcjonerskaOdbitka wykonana przy użyciu jednej z technik archiwalnych, w limitowanej serii, odpowiednio opisana i sygnowana., numerowana i sygnowana Odbitka opatrzona własnoręcznym podpisem Autora na awersie lub rewersie, ołówkiem lub tuszem. Sygnatura może też być naklejona na rewers zdjęcia.przez autora na rewersie, oznaczona suchą pieczęcią Galerii i opatrzona certyfikatem autentyczności.

Edycja limitowana do 7 egzemplarzy +2 egzemplarze autorskie. Wydruk pigmentowy, cyfrowy na papierze Canson Baryta 300g/m2, format 65x50cm, bez oprawy.

Poleć znajomemu
Agata Buzek
# kat.
format
nakład
oznaczenie
technika wykonania
oprawa
cena
JPO13082
50 x 65 cm
7
Sygnowana przez Autora
Wydruk pigmentowy, cyfrowy
Nie oprawione
4000.00 PLN
ZAMÓW
dodaj do ulubionych

więcej
Fotografia, która  wśród innych ulubionych zdjęć artysty, znalazła się  w wydanym przez  Leica Gallery  oraz 6x7 Art albumie zatytułowanym „13”. „13” to okazale wydany, niemal 200-stronicowy wybór z  twórczości Jacka Porem...