W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies.
X

Newsletter

Daj się zaprosić na wernisaż,
Dowiedz się o nowościach,
Skorzystaj z oferty specjalnej...
wyrażam zgodę na przesyłanie wiadomości i ofert na podany adres
Zamawiam newsletter Nie, dziękuję

Marcin Kydryński

Urodził się 24 maja 1968 w Warszawie. Absolwent Wydziału Wiedzy o Teatrze warszawskiej PWST. Dziennikarz, kompozytor, autor tekstów, gitarzysta i producent muzyczny, od lat związany z radiową Trójką, w której prowadzi audycje jazzowe, w tym popularną „Siestę”. Współtwórca płyt swojej żony, Anny Marii Jopek.

Marcin Kydryński to także podróżnik i fotograf. Fotografuje ludzi i krajobrazy. Jego zdjęcia zdobią okładki wielu płyt z muzyką soft-jazzową i muzyką świata. Można je także podziwiać w książkach-albumach podróżniczych „Chwila Przed Zmierzchem”(1995) i „Pod słońce”(1999), nagrodzonej nagrodą im. Arkadego Fiedlera.

Kydryński, podobnie jak jego mentor i przyjaciel - Tomasz Tomaszewski, współpracował z magazynem National Geographic. Jest pierwszym polskim fotografem, który miał własny reportaż i zdjęcie na okładce międzynarodowej edycji tego czasopisma. W 2001 roku otrzymał Nagrodę Towarzystwa National Geographic w Waszyngtonie.

info

Marcin Kydryński, N'Deli, dziewczyna Samburu

23 pozycji 8 9 10 wszystkie

Marcin Kydryński, N'Deli, dziewczyna Samburu

Maralal, Kenia, 2000

Dziewczyna Samburu imieniem N’Deli. Fotografia z okładki polskiej edycji magazynu National Geographic z marca 2001.

[Marcin Kydryński]: Portret N'Deli, wykonany w ramach projektu „W pustyni i w puszczy”, był w pewnym sensie przełomowy w dziejach wydawnictwa National Geographic. Po z górą 100 latach samodzielnego redagowania magazynu, Amerykanie zezwolili lokalnej edycji na pierwszy autorski materiał z okładką, i to właśnie ten portret pojawił się na tej okładce. Projekt „W pustyni i w puszczy” prowadziliśmy wraz z ówczesnym naczelnym polskiej edycji NG – Darkiem Raczko oraz z archeologiem, doktorem Bogdanem Żurawskim, a prezentację materiału w waszyngtońskiej redakcji nagrodziła długotrwała owacja.

odbitka kolekcjonerskaOdbitka wykonana przy użyciu jednej z technik archiwalnych, w limitowanej serii, odpowiednio opisana i sygnowana., sygnowana Odbitka opatrzona własnoręcznym podpisem Autora na awersie lub rewersie, ołówkiem lub tuszem. Sygnatura może też być naklejona na rewers zdjęcia.na odwrocie i oznaczona suchą pieczęcią Galerii. Współczesny wydruk pigmentowyUzyskiwany na cyfrowej drukarce atramentowej, wykorzystującej tusze wodne. Wydruk taki można zrealizować na różnorodnym podłożu, w tym na wysokiej jakości papierach i płótnach fotograficznych. Najwyższej klasy współczesne drukarki, drukujące wieloma (często kilkunastoma) tuszami na doskonałych podkładach papierowych o wysokiej gramaturze, pozwalają na uzyskanie kolekcjonerskich odbitek o wysokiej, sięgającej setek lat trwałości i doskonałej kolorystyce, przewyższającej możliwości innych, tradycyjnych i współczesnych metod wykonywania odbitek. Atrament pigmentowy charakteryzuje się jednak stosunkowo niską odpornością na wilgoć i czynniki środowiskowe, w związku z tym odbitki eksponowane w trudnych warunkach powinny być zabezpieczane lakierem lub laminowane., oprawiony w passe-partout Sposób oprawiania fotografii lub obrazów; kartonowa ramka z otworem o powierzchni nieco mniejszej od powierzchni fotografii, służąca do ochrony jej brzegów i skupienia uwagi obserwatora na obrazie. Passe-partout może być jedno lub dwuwarstwowe, gładkie lub zdobione, o skośnie lub prosto ciętych krawędziach otworu. Passe-partout może być dodatkowo oprawiane w ramy i przykryte szkłem lub pleksi. o formacie brutto 50 x 70 cm. Wraz ze zdjęciem certyfikat autentyczności.

Poleć znajomemu
N'Deli, dziewczyna Samburu
# kat.
format
nakład
oznaczenie
technika wykonania
oprawa
cena
KYMPO021
50 x 33 cm
25
Sygnowana przez Autora
Wydruk pigmentowy, cyfrowy
Passe-partout, 2-warstwowe, białe
890.00 PLN
ZAMÓW
dodaj do ulubionych

więcej
Dziewczyna Samburu imieniem N’Deli. Fotografia z okładki polskiej edycji magazynu National Geographic z marca 2001. [Marcin Kydryński]: Portret N'Deli, wykonany w ramach projektu „W pustyni i w puszczy”, był w pewnym sensie przełomowy w dziejach...