W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies.
X

Newsletter

Daj się zaprosić na wernisaż,
Dowiedz się o nowościach,
Skorzystaj z oferty specjalnej...
wyrażam zgodę na przesyłanie wiadomości i ofert na podany adres
Zamawiam newsletter Nie, dziękuję

Marcin Kydryński

Urodził się 24 maja 1968 w Warszawie. Absolwent Wydziału Wiedzy o Teatrze warszawskiej PWST. Dziennikarz, kompozytor, autor tekstów, gitarzysta i producent muzyczny, od lat związany z radiową Trójką, w której prowadzi audycje jazzowe, w tym popularną „Siestę”. Współtwórca płyt swojej żony, Anny Marii Jopek.

Marcin Kydryński to także podróżnik i fotograf. Fotografuje ludzi i krajobrazy. Jego zdjęcia zdobią okładki wielu płyt z muzyką soft-jazzową i muzyką świata. Można je także podziwiać w książkach-albumach podróżniczych „Chwila Przed Zmierzchem”(1995) i „Pod słońce”(1999), nagrodzonej nagrodą im. Arkadego Fiedlera.

Kydryński, podobnie jak jego mentor i przyjaciel - Tomasz Tomaszewski, współpracował z magazynem National Geographic. Jest pierwszym polskim fotografem, który miał własny reportaż i zdjęcie na okładce międzynarodowej edycji tego czasopisma. W 2001 roku otrzymał Nagrodę Towarzystwa National Geographic w Waszyngtonie.

info

Marcin Kydryński, Anna Maria Jopek, Lustra #1

23 pozycji 1 2 wszystkie

Marcin Kydryński, Anna Maria Jopek, Lustra #1

Kenia, Mombassa, 2009

Zjęcie Anny Marii Jopek, wykonane w Mombasie w 2009 roku. Towarzyszy ono specjalnej, trzypłytowej, kolekcjonerskiej edycji albumu Anny Marii Jopek pt. Lustra . Wydawnictwo to zawiera trzy płyty Artystki: Sombremesa, Polanna i Haiku.  Jest to jednocześnie album fotograficzny ze zdjęciami Anny Marii, autorstwa Marcina Kydryńskiego. Niektóre fotografie z albumu utworzyły wystawę, prezentowaną podczas trasy koncertowej Anny Marii Jopek w 2011 roku.

 

odbitka kolekcjonerskaOdbitka wykonana przy użyciu jednej z technik archiwalnych, w limitowanej serii, odpowiednio opisana i sygnowana., sygnowana Odbitka opatrzona własnoręcznym podpisem Autora na awersie lub rewersie, ołówkiem lub tuszem. Sygnatura może też być naklejona na rewers zdjęcia.na odwrocie i oznaczona suchą pieczęcią Galerii. Współczesny wydruk pigmentowyUzyskiwany na cyfrowej drukarce atramentowej, wykorzystującej tusze wodne. Wydruk taki można zrealizować na różnorodnym podłożu, w tym na wysokiej jakości papierach i płótnach fotograficznych. Najwyższej klasy współczesne drukarki, drukujące wieloma (często kilkunastoma) tuszami na doskonałych podkładach papierowych o wysokiej gramaturze, pozwalają na uzyskanie kolekcjonerskich odbitek o wysokiej, sięgającej setek lat trwałości i doskonałej kolorystyce, przewyższającej możliwości innych, tradycyjnych i współczesnych metod wykonywania odbitek. Atrament pigmentowy charakteryzuje się jednak stosunkowo niską odpornością na wilgoć i czynniki środowiskowe, w związku z tym odbitki eksponowane w trudnych warunkach powinny być zabezpieczane lakierem lub laminowane. na papierze archiwalnymTermin obejmujący materiały piśmienne i fotograficzne o wysokiej trwałości, nieulegające starzeniu podczas długiego przechowywania. Poleca się je do sporządzania dokumentów, druków oraz dzieł sztuki. Termin obejmuje sam papier, a także przybory piśmienne, tusze i techniki druku. Barwnik używany do druku nie powinien się utleniać ani rozkładać do produktów kwasowych, które mogłyby obniżyć pH papieru i tym samym przyspieszyć jego degradację. Do materiałów archiwalnych zalicza się: • papier: bezkwasowy lub zasadowy, • tusze: zawierające węgiel w postaci sadzy • ołówki: tradycyjne, zawierające węgiel w postaci grafitu, Materiały archiwalne są opatrywane międzynarodowym symbolem, którym jest znak nieskończoności ∞. , oprawiony w passe-partout Sposób oprawiania fotografii lub obrazów; kartonowa ramka z otworem o powierzchni nieco mniejszej od powierzchni fotografii, służąca do ochrony jej brzegów i skupienia uwagi obserwatora na obrazie. Passe-partout może być jedno lub dwuwarstwowe, gładkie lub zdobione, o skośnie lub prosto ciętych krawędziach otworu. Passe-partout może być dodatkowo oprawiane w ramy i przykryte szkłem lub pleksi. o formacie brutto 50 x 70 cm. Wraz ze zdjęciem certyfikat autentyczności.

Poleć znajomemu
Anna Maria Jopek, Lustra #1
# kat.
format
nakład
oznaczenie
technika wykonania
oprawa
cena
KMYAMJ001
50 x 33 cm
100
Sygnowana przez Autora
Wydruk pigmentowy, cyfrowy
Passe-partout, 2-warstwowe, białe
400.00 PLN
ZAMÓW
dodaj do ulubionych

więcej
Zjęcie Anny Marii Jopek, wykonane w Mombasie w 2009 roku. Towarzyszy ono specjalnej, trzypłytowej, kolekcjonerskiej edycji albumu Anny Marii Jopek pt. Lustra . Wydawnictwo to zawiera trzy płyty Artystki: Sombremesa, Polanna i Haiku.  J...