W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies.
X

Newsletter

Daj się zaprosić na wernisaż,
Dowiedz się o nowościach,
Skorzystaj z oferty specjalnej...
wyrażam zgodę na przesyłanie wiadomości i ofert na podany adres
Zamawiam newsletter Nie, dziękuję

Marcin Kydryński

Urodził się 24 maja 1968 w Warszawie. Absolwent Wydziału Wiedzy o Teatrze warszawskiej PWST. Dziennikarz, kompozytor, autor tekstów, gitarzysta i producent muzyczny, od lat związany z radiową Trójką, w której prowadzi audycje jazzowe, w tym popularną „Siestę”. Współtwórca płyt swojej żony, Anny Marii Jopek.

Marcin Kydryński to także podróżnik i fotograf. Fotografuje ludzi i krajobrazy. Jego zdjęcia zdobią okładki wielu płyt z muzyką soft-jazzową i muzyką świata. Można je także podziwiać w książkach-albumach podróżniczych „Chwila Przed Zmierzchem”(1995) i „Pod słońce”(1999), nagrodzonej nagrodą im. Arkadego Fiedlera.

Kydryński, podobnie jak jego mentor i przyjaciel - Tomasz Tomaszewski, współpracował z magazynem National Geographic. Jest pierwszym polskim fotografem, który miał własny reportaż i zdjęcie na okładce międzynarodowej edycji tego czasopisma. W 2001 roku otrzymał Nagrodę Towarzystwa National Geographic w Waszyngtonie.

info

Marcin Kydryński