W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies.
X

Newsletter

Daj się zaprosić na wernisaż,
Dowiedz się o nowościach,
Skorzystaj z oferty specjalnej...
wyrażam zgodę na przesyłanie wiadomości i ofert na podany adres
Zamawiam newsletter Nie, dziękuję

Mikołaj Grynberg

Urodzony pierwszego dnia lata 1966 roku. Z wykształcenia psycholog-terapeuta. Fotograf. Pisarz. Wykładowca w Warszawskiej Szkole Fotografii.

Fotografuje ludzi, martwe natury, pejzaże, miejsca. Jego zdjęcia są często ilustracjami rozbudowanych projektów artystycznych lub dokumentalnych, w których uzupełnia je tekst lub dźwięk. Wystawy przyjmują czasem formę instalacji. Grynberg fotografuje głównie sprzętem analogowym, chętnie sięga po wielki format i szlachetne techniki fotograficzne. Jego przemyślane obrazy tworzą niepowtarzalny klimat z wyczuwalną nutą nostalgii. Były wielokrotnie nagradzane w konkursach fotograficznych w Polsce i na świecie.

Mówi o sobie, że jest szczęśliwym człowiekiem, który znalazł swoje miejsce w świecie, wykonując zawód fotografa, który jest dla niego jednocześnie dialogiem z otaczającym światem.

Najważniejsze projekty Mikołaja Grynberga:

Wybrane wystawy:

Książki:

info

Mikołaj Grynberg, Sycylia #3 (pięciu starszych panów)

35 pozycji 13 14 15 wszystkie

Mikołaj Grynberg, Sycylia #3 (pięciu starszych panów)

Palermo, Sycylia, 2000

Fotografia należąca do serii panoram, wykonanych w 2000 roku podczas podróży Artysty po Sycylii. Wykonana aparatem panoramicznym Hasselblad X-Pan na czarno-białym filmie. Wielkoformatowa, unikalna odbitka została następnie ręcznie pokolorowana. Tak wykonany oryginał został zdigitalizowany i stał się bazą dla kopii kolekcjonerskich.

odbitka kolekcjonerskaOdbitka wykonana przy użyciu jednej z technik archiwalnych, w limitowanej serii, odpowiednio opisana i sygnowana., numerowana i sygnowana Odbitka opatrzona własnoręcznym podpisem Autora na awersie lub rewersie, ołówkiem lub tuszem. Sygnatura może też być naklejona na rewers zdjęcia.przez Autora ołówkiem na rewersie oraz oznaczona suchą pieczęcią Galerii. Współczesny wydruk pigmentowyUzyskiwany na cyfrowej drukarce atramentowej, wykorzystującej tusze wodne. Wydruk taki można zrealizować na różnorodnym podłożu, w tym na wysokiej jakości papierach i płótnach fotograficznych. Najwyższej klasy współczesne drukarki, drukujące wieloma (często kilkunastoma) tuszami na doskonałych podkładach papierowych o wysokiej gramaturze, pozwalają na uzyskanie kolekcjonerskich odbitek o wysokiej, sięgającej setek lat trwałości i doskonałej kolorystyce, przewyższającej możliwości innych, tradycyjnych i współczesnych metod wykonywania odbitek. Atrament pigmentowy charakteryzuje się jednak stosunkowo niską odpornością na wilgoć i czynniki środowiskowe, w związku z tym odbitki eksponowane w trudnych warunkach powinny być zabezpieczane lakierem lub laminowane. Epson UltraChrome K3 na archiwalnym bezkwasowym papierze o gramaturze 300g. Nieoprawiony – zrolowany i opakowany w tubę. Wraz z fotografią certyfikat autentyczności.

Poleć znajomemu
Sycylia #3 (pięciu starszych panów)
# kat.
format
nakład
oznaczenie
technika wykonania
oprawa
cena
GRMSY3
110 x 48 cm
15
Sygnowana przez Autora
Wydruk pigmentowy, cyfrowy
Passe-partout, 2-warstwowe, białe
4200.00 PLN
ZAMÓW
dodaj do ulubionych

więcej
Fotografia należąca do serii panoram, wykonanych w 2000 roku podczas podróży Artysty po Sycylii. Wykonana aparatem panoramicznym Hasselblad X-Pan na czarno-białym filmie. Wielkoformatowa, unikalna odbitka została następnie ręcznie pokolorowana. Ta...