W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies.
X

Newsletter

Daj się zaprosić na wernisaż,
Dowiedz się o nowościach,
Skorzystaj z oferty specjalnej...
wyrażam zgodę na przesyłanie wiadomości i ofert na podany adres
Zamawiam newsletter Nie, dziękuję

Mikołaj Grynberg

Urodzony pierwszego dnia lata 1966 roku. Z wykształcenia psycholog-terapeuta. Fotograf. Pisarz. Wykładowca w Warszawskiej Szkole Fotografii.

Fotografuje ludzi, martwe natury, pejzaże, miejsca. Jego zdjęcia są często ilustracjami rozbudowanych projektów artystycznych lub dokumentalnych, w których uzupełnia je tekst lub dźwięk. Wystawy przyjmują czasem formę instalacji. Grynberg fotografuje głównie sprzętem analogowym, chętnie sięga po wielki format i szlachetne techniki fotograficzne. Jego przemyślane obrazy tworzą niepowtarzalny klimat z wyczuwalną nutą nostalgii. Były wielokrotnie nagradzane w konkursach fotograficznych w Polsce i na świecie.

Mówi o sobie, że jest szczęśliwym człowiekiem, który znalazł swoje miejsce w świecie, wykonując zawód fotografa, który jest dla niego jednocześnie dialogiem z otaczającym światem.

Najważniejsze projekty Mikołaja Grynberga:

Wybrane wystawy:

Książki:

info

Mikołaj Grynberg, Bez tytułu (martwa natura z gran...

35 pozycji 20 21 22 wszystkie

Mikołaj Grynberg, Bez tytułu (martwa natura z granatem i grejpfrutem)

Warszawa, 2001

Zdjęcie należące do jednego z najbardziej znanych cyklów Grynberga - słynnych Martwych Natur, powstałych w 2001 r jako ilustracje do kalendarza restauracji Agnieszki i Marcina Kręglickich na 2002 rok. Oryginalna fotografia została wykonana metodą transferu emulsji z wielkoformatowego zdjęcia polaroid na papier akwarelowy. Tak wykonany oryginał został zdigitalizowany i stał się bazą dla wydruków kolekcjonerskich.

odbitka kolekcjonerskaOdbitka wykonana przy użyciu jednej z technik archiwalnych, w limitowanej serii, odpowiednio opisana i sygnowana., numerowana i sygnowana Odbitka opatrzona własnoręcznym podpisem Autora na awersie lub rewersie, ołówkiem lub tuszem. Sygnatura może też być naklejona na rewers zdjęcia.przez Autora ołówkiem na rewersie oraz oznaczona suchą pieczęcią Galerii. Współczesny wydruk pigmentowyUzyskiwany na cyfrowej drukarce atramentowej, wykorzystującej tusze wodne. Wydruk taki można zrealizować na różnorodnym podłożu, w tym na wysokiej jakości papierach i płótnach fotograficznych. Najwyższej klasy współczesne drukarki, drukujące wieloma (często kilkunastoma) tuszami na doskonałych podkładach papierowych o wysokiej gramaturze, pozwalają na uzyskanie kolekcjonerskich odbitek o wysokiej, sięgającej setek lat trwałości i doskonałej kolorystyce, przewyższającej możliwości innych, tradycyjnych i współczesnych metod wykonywania odbitek. Atrament pigmentowy charakteryzuje się jednak stosunkowo niską odpornością na wilgoć i czynniki środowiskowe, w związku z tym odbitki eksponowane w trudnych warunkach powinny być zabezpieczane lakierem lub laminowane. na papierze bezkwasowym, oprawiony w passe-partout Sposób oprawiania fotografii lub obrazów; kartonowa ramka z otworem o powierzchni nieco mniejszej od powierzchni fotografii, służąca do ochrony jej brzegów i skupienia uwagi obserwatora na obrazie. Passe-partout może być jedno lub dwuwarstwowe, gładkie lub zdobione, o skośnie lub prosto ciętych krawędziach otworu. Passe-partout może być dodatkowo oprawiane w ramy i przykryte szkłem lub pleksi. o formacie brutto 50 x 70 cm. Wraz z fotografią certyfikat autentyczności.

Poleć znajomemu
Bez tytułu (martwa natura z granatem i grejpfrutem)
# kat.
format
nakład
oznaczenie
technika wykonania
oprawa
cena
GRMMN04
33 x 50 cm
40
Sygnowana przez Autora
Wydruk pigmentowy, cyfrowy
Passe-partout, 2-warstwowe, białe
1200.00 PLN
ZAMÓW
dodaj do ulubionych

więcej
Zdjęcie należące do jednego z najbardziej znanych cyklów Grynberga - słynnych Martwych Natur, powstałych w 2001 r jako ilustracje do kalendarza restauracji Agnieszki i Marcina Kręglickich na 2002 rok. Oryginalna fotografia została wykonana metodą...