W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies.
X

Newsletter

Daj się zaprosić na wernisaż,
Dowiedz się o nowościach,
Skorzystaj z oferty specjalnej...
wyrażam zgodę na przesyłanie wiadomości i ofert na podany adres
Zamawiam newsletter Nie, dziękuję

Mikołaj Grynberg

Urodzony pierwszego dnia lata 1966 roku. Z wykształcenia psycholog-terapeuta. Fotograf. Pisarz. Wykładowca w Warszawskiej Szkole Fotografii.

Fotografuje ludzi, martwe natury, pejzaże, miejsca. Jego zdjęcia są często ilustracjami rozbudowanych projektów artystycznych lub dokumentalnych, w których uzupełnia je tekst lub dźwięk. Wystawy przyjmują czasem formę instalacji. Grynberg fotografuje głównie sprzętem analogowym, chętnie sięga po wielki format i szlachetne techniki fotograficzne. Jego przemyślane obrazy tworzą niepowtarzalny klimat z wyczuwalną nutą nostalgii. Były wielokrotnie nagradzane w konkursach fotograficznych w Polsce i na świecie.

Mówi o sobie, że jest szczęśliwym człowiekiem, który znalazł swoje miejsce w świecie, wykonując zawód fotografa, który jest dla niego jednocześnie dialogiem z otaczającym światem.

Najważniejsze projekty Mikołaja Grynberga:

Wybrane wystawy:

Książki:

info

Mikołaj Grynberg

2 pozycji 1 2 wszystkie

Mikołaj Grynberg, Dużo Kobiet

nakład I, Warszawa, Wydawnictwo Agora
  • Pomysł albumu „Dużo Kobiet“ jest zupełnie osobisty i prywatny. Po śmierci mamy Mikołaj Grynberg zaczął jeździć po świecie - spotykał kobiety w różnym wieku, fotografował je i zapisywał rozmowy z nimi. Każdej robił zdjęcia na tle, na którym sfotografował kiedyś swoją mamę. Przez cztery lata fotografował kobiety spotkane na ulicach Tel-Awiwu, Buenos Aires, Rio de Janeiro, Kijowa, Meksyku, Limy, Zanzibaru, Pekinu i Warszawy - zawsze na tym samym płóciennym tle. Jak sam tłumaczy, był to jego sposób na przeżycie żałoby po śmierci ukochanej osoby.
  • Niektóre  zdjęcia były publikowane na łamach „Wysokich Obcasów", sobotniego magazynowego dodatku do „Gazety Wyborczej". 
  • Wszystkie fotografie powstałe w ramach projektu, wraz z towarzyszącymi im krótkimi - dowcipnymi ale też refleksyjnymi dialogami - złożyły się na album „Dużo kobiet".
format: 24.5 x 29.5 cm
liczba stron: 104
język: polski
nakład:
okładka: twarda
# kat.: ISBN: 9788375525663
termin dostawy: 1-2 dni
cena: 39.00 PLN
Zapytaj o dostępność lub dodaj do Ulubionych
Poleć znajomemu
Dużo Kobiet

Mikołaj Grynberg, Dużo Kobiet

nakład I, Warszawa, Wydawnictwo Agora
cena: 39.00 PLN
Zapytaj o dostępność
dodaj do ulubionych

więcej
Pomysł albumu „Dużo Kobiet“ jest zupełnie osobisty i prywatny. Po śmierci mamy Mikołaj Grynberg zaczął jeździć po świecie - spotykał k...