W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies.
X

Newsletter

Daj się zaprosić na wernisaż,
Dowiedz się o nowościach,
Skorzystaj z oferty specjalnej...
wyrażam zgodę na przesyłanie wiadomości i ofert na podany adres
Zamawiam newsletter Nie, dziękuję

Aktualności

09 Czerwiec 2015

Steve McCurry „Unguarded Moments” w Leica Gallery Warszawa

Od ponad 30 lat jest jednym z najbardziej znanych i rozpoznawalnych fotografów. Jego zdjęcia trafiły na niezliczone okładki czasopism i książek, znalazły się w ponad tuzinie autorskich albumów i były prezentowane na wystawach na całym świecie. 

Wystawę najsłynniejszych fotografii Steva McCurry będzie można zobaczyć od 19 czerwca do 30 sierpnia 2015 w Warszawskiej Leica Gallery.

INDIA-10005NF4_web

Jako młody, początkujący fotoreporter, po kilku miesiącach podróży po Indiach trafił do Pakistanu. Tam poznał grupę uchodźców z Afganistanu, którzy przemycili go do swojego kraju w czasie, gdy interweniujące wojska radzieckie zamknęły granice dla zachodnich dziennikarzy. Po wielu tygodniach spędzonych wśród mudżahedinów, McCurry, w tradycyjnym stroju, z długą brodą i twarzą naznaczoną trudnymi warunkami, przekroczył granicę w odwrotnym kierunku. Przywiózł światu pierwsze zdjęcia konfliktu w Afganistanie. W ten sposób nadał ludzką twarz problemowi znanemu z pierwszych stron wszystkich gazet.

Od tamtej pory Steve McCurry wykonał tysiące niezapomnianych zdjęć na wszystkich kontynentach. Fotografował konflikty, zanikające kultury, odwieczne zwyczaje, a także współczesne wydarzenia. Jego fotografię charakteryzuje głębokie, humanistyczne podejście do tematu. Dzięki temu, słynny portret afgańskiej dziewczyny stał się ikoną już w momencie publikacji. Autor często balansuje na cienkiej granicy pomiędzy zmysłowością, a tragedią, sentymentalizmem i cierpieniem.

ETHIOPIA-10235_web

Leica Gallery Warszawa przedstawi kolekcję najsłynniejszych zdjęć, a także mniej znanych portretów. Są wśród nich afgańska dziewczyna, górnik z papierosem, rybacy, mnisi ze świątyni Jokhang i młoda kobieta w zielonym szalu. Każda z tych twarzy kryje odwieczną prawdę.

Wszystkie prezentowane zdjęcia znajdą się w ofercie sprzedażowej Leica Gallery Warszawa.

Steve McCurry , Unguarded Moments

19 czerwca – 30 sierpnia 2015

Leica Gallery Warszawa, MYSIA 3, II p.

Wernisaż: 18 czerwca, czwartek, godz. 20,  wstęp wolny

Wstęp:
poniedziałek – sobota: 10:00-20:00

niedziela: 12:00-18:00

10 zł – bilet normalny 
7 zł – bilet ulgowy i grupowy (od 5 osób)
7 zł – w poniedziałki cena biletu dla wszystkich zwiedzających

26 Luty 2015

"Nailing Love"-wystawa fotografii Wojtka Wieteski w Leica Gallery Warszawa

Dwa lata po głośnej wystawie „Jestem z Polski”, Wojtek Wieteska  zaprezentuje w Leica Gallery swój nowy projekt „Nailing Love ”. Otwarcie wystawy 20 marca na Mysiej 3.

Wojtek Wieteska to jeden z najbardziej znanych polskich fotografów. Jego zdjęcia znajdują się w państwowych i prywatnych kolekcjach w Polsce, Francji, Japonii, Norwegii, Niemczech, Szwajcarii, Szwecji i Stanach Zjednoczonych. Wieteska wyrósł z europejskiej szkoły fotografii reporterskiej, a jego styl wyróżnia się konceptualnym podejściem do rzeczywistości. W “Nailing Love” jeszcze bardziej zbliża się do konceptualnego wykorzystania fotografii i z prac wykonywanych od lat osiemdziesiątych do teraz tworzy autotematyczny projekt.

©WWIETESKA

“Czy pojęcia albo słowa są fotogeniczne? Co mnie inspiruje do fotografowania, a co jest faktem lub obiektem gotowym do utrwalenia za pomocą fotografii?” – mówi o nowej wystawie Wieteska. – „Posługuję się fotografią, obrazem ruchomym, przedmiotami. Zastanawiam się nad ich relacjami między sobą. W sposobie doboru prac i ich ekspozycji interesuje mnie zagadnienie sensu pojedynczości i oryginalności, kopii i powielania, trwałości i zniszczalności. Błądzenie po obrzeżach fotografii i spotykanie tam właśnie nowych połączeń – to wydaje mi się teraz najciekawsze.”

SO! fot Wieteska

Wystawa „Nailing Love” to nie tylko zdjęcia. Jej częścią jest m.in. płukarka archiwalna z 12 fotografiami, które w trakcie ponad miesięcznego procesu ulegną degradacji zamiast archiwizacji, fotografie wydrukowane na różne sposoby i w wielu rozmiarach - stykówka pojawia się obok fototapety. Wszystko to składa się na wystawę intrygującą, nieoczywistą i nietypową. Jej kuratorem jest Adam Mazur: „Ta wystawa jest momentem zwrotnym i nie można powiedzieć, że w tym projekcie pojedyncze zdjęcie coś mówi o świecie czy o widzeniu Wieteski. Te zdjęcia mówią najwięcej o autorze – nie mają sensu w oderwaniu od siebie, a mają sens jako narracja starannie tworzona miesiącami. Wieteska odwołuje się do Marcela Prousta, Francisco Goyi, trawestuje Rembrandta. Szuka w swoim archiwum, umieszcza w sposób precyzyjny m.in. zdjęcia swojego syna obok zdjęć antycznej figurki i szuka między tym wszystkim połączeń”.

Night ©WWIETESKA

Projekt można oglądać w Leica Gallery Warszawa do 3 maja. Wystawie towarzyszy katalog. Wiele z prac wystawy znajdzie się w ofercie sprzedażowej galerii. 

„Nailing Love” Wojtek Wieteska

21 marca – 3 maja 2015

Kurator: Adam Mazur

Wernisaż wystawy: 20 marca 20:00, wstęp wolny

Wstęp na wystawę poza wernisażem: 10 zł.

 

Wojtek Wieteska fotografuje od 1986 roku. Mieszkał i pracował w Berlinie, Paryżu, Nowym Jorku, Tokio – obecnie w Warszawie. Wykłada w PWSFTviT w Łodzi. Pobyty w Australii, Afryce Płn., Ameryce Płd., na Bliskim Wschodzie, Dalekim Wschodzie, w Europie, Japonii i w USA były inspiracją do powstania indywidualnych projektów fotograficznych takich jak: „36 x Paryż”,  „Rzeczywistość”, „Far West”, „Tokyo”, „N.Y.C.#02”, „Martwa Natura”, „Flights 91_08”, a "Stacja Warszawa", "Protest 2007" czy duża wystawa w Łodzi „Jestem z Polski” powstały na gruncie społecznym i osobistym w Polsce. Fotografie Wojtka Wieteski znajdują się w państwowych i prywatnych kolekcjach w Polsce, Francji, Japonii, Norwegii, Niemczech, Szwajcarii, Szwecji i Stanach Zjednoczonych. Publikował zdjęcia na łamach m.in.: Gazety Wyborczej, Rzeczpospolitej, Pozytywu, Twojego Stylu, Elle, Voyage, Przekroju, Zwierciadła, Pani, Junge Kunst, Wysokie obcasy. Realizuje projekty artystyczne i komercyjne.

12 Luty 2015

Kacper Kowalski nagrodzony na World Press Photo 2015!

Cykl fotografii Kacpra Kowalskiego pt. "Efekty uboczne" zdobył drugą  nagrodę w  tegorocznym konkursie World Press Photo w kategorii projekty długoterminowe!

 

http://www.worldpressphoto.org/awards/2015/long-term-projects/kacper-kowalski?gallery=2900401

 

Przypominamy, że fotografie Kacpra Kowalskiego z tego projektu jak również album "Efekty uboczne" do nabycia w galerii 6X7 ART!

22 Październik 2014

Arakimania i Kinki City w Leica Gallery Warszawa

Araki i Jaszczuk – w listopadzie Leica Gallery Warszawa.

 

Leica Gallery Warszawa zaprezentuje w listopadzie aż trzy wystawy, w tym dużą, przekrojową wystawę Nobuyoshi Arakiego oraz najnowszy projekt Pawła Jaszczuka. Ekspozycje można oglądać w galerii od 8 listopada do 14 grudnia.

 

Araki to legenda japońskiej fotografii. Szokuje i wzbudza kontrowersje, a jednocześnie zyskuje fanów i poklask ekspertów dzięki swojej artystycznej wrażliwości. Łączy symbole kulturowe Wschodu i Zachodu, wulgarność z wielką delikatnością. Ciała kobiet związane według sztuki Kinbaku, odważne akty, kwiaty i jedzenie przedstawione w erotyczny sposób, a także dokument z życia i śmierci jego żony i… kota Chiro – to serie, które są znakiem firmowym Arakiego. Zdjęciom towarzyszy artystyczna zabawa słowem: autor swoją twórczość nazywa Ararchią, pokazy slajdów Arakinemą, fanom rozsyła Arakiss. Fotograf nie chowa się też za obiektywem. Wielokrotnie widzimy go na zdjęciach, czasem fotografującego z bliska części intymne modelek, czasem zaangażowanego w dziwaczne, absurdalne scenki. Zdjęcia te bardzo szybko zyskały aprobatę środowiska artystycznego na całym świecie, znalazły także swoje miejsce w popkulturze. Po pierwszej europejskiej wystawie nazwisko Arakiego wymieniano obok Nan Goldin czy Larrego Clarka, a o sesję poprosiła Bjork, później Lady Gaga. Nazywana przez niektórych pornografią, sztuka Arakiego od lat broni się wartością artystyczną. Fotograf czerpie z bogatej japońskiej tradycji przedstawień erotycznych i rysunków shunga , redefiniuje klasyczną estetykę Dalekiego Wschodu i nawiązuje dialog z rysunkami Ukyo-e Katsushike Hokusaia, którego dokonania są bliskie artyście. Zachodni krytycy stawiają jego dokonania obok wiszących rzeźb Marcela Duchampa i Aleksandra Caldera czy aktów i rzeźb Man Raya. Araki jest bezsprzecznie uznany za jednego z najbardziej pracowitych i płodnych współczesnych artystów: wydał ponad 400 książek i otworzył kilkadziesiąt wystaw na całym świecie.

 

Araki3

 „Wszyscy kochają zdjęcia Arakiego, ale to książki są najważniejszą częścią jego twórczości i w nie wkłada najwięcej serca”, mówi Peter Coeln, kolekcjoner zdjęć i albumów artysty, współkurator warszawskiej ekspozycji. Elementem wystawy będą liczne wydawnictwa Arakiego, m.in. pierwsze autorskie wydanie Sentimental Journey, rzadkie numery albumów Xero, wyprodukowanych na kserokopiarce. Niektóre z prezentowanych publikacji od dawna są poza obiegiem wydawniczym, a na aukcjach sztuki osiągają ceny prawie tak wysokie jak same zdjęcia Japończyka.

Nyararchy_Shimamotm Kei, Inner Projects, Tokyo 1999

Arakimania t o pierwsza tak duża, przekrojowa wystawa prac Arakiego w Polsce. Złożą się na nią książki i wybrane prace z kultowych już serii Sentimental Joruney / Winter’s journey , Kaori love , Sentimental Journey / Spring Joruney , A’s lovers, Erotos , setki polaroidów, seria czarno-białych odbitek pomalowanych przez autora farbą akrylową, a także w osobnej przestrzeni ekspozycyjnej – projekt Love by Leica , wykonany przez Arakiego swoim ulubionym analogowym aparatem. Większość z unikatowych prac znajdzie się w ofercie sprzedażowej Leica Gallery Warszawa.

 

Kinky city Paweł Jaszczuk

Trzecia z listopadowych ekspozycji to Kinky City.   Paweł Jaszczuk sfotografował życie erotycznych klubów, imprez S-M, happening barów, fetysz barów w Tokio. Dotarcie do niektórych z tych miejsc zajęło mu ponad dwa lata. Ludzie ze zdjęć to everymani, bogacze, menadżerki międzynarodowych korporacji. Jaszczuk pokazuje, jak nocą zrzucają ubranie i uznane społecznie role, by doznać kilku godzin przyjemności, grzechu lub wyzwolenia. Mężczyźni i kobiety w lateksie, z igłami w ciele, ludzie przebrani za lalki, lalki wyglądające jak ludzie – fotograf dokumentuje, ale jednocześnie pyta o to, kiedy bywamy wyzwoleni, kiedy pozujemy, kiedy jesteśmy prawdziwi. Jego celem nie jest szokowanie – artysta dotarł do imprez dalece bardziej kontrowersyjnych i nietypowych od tych, które pokazuje, ale nie zdecydował się ich fotografować – nie dostrzegł tam nic ponad wojerystyczne spełnienie uczestników.

„Kinky City jest grą dla wtajemniczonych – pisze Jaszczuk – Fantazją wewnętrznego „ja”, drugiej tożsamości. Zaprzeczając codziennemu „ja”, ów „inny” uwalnia się z tego co mu narzucone – z konwencji i celu. Uwalniając siebie uwalnia to, co ukryte; to, co niepokojące; to, co zakazane – uzależnienie, spełnienie, utopię…"

jaszczuk (2)

 

Paweł Jaszczuk urodził się w Warszawie w 1978 roku. Z wykształcenia jest projektantem graficznym, absolwentem School of Visual Arts w Sydney, Australia. Przez wiele lat tworzył w Japonii, bacznie obserwując tamtejszą codzienność. Z tego okresu pochodzą dwa najważniejsze dotychczasowe cykle „Salaryman” i „Kinky City”, które wystawiał w Berlinie, Pekinie, Kopenhadze, Tokio i Warszawie. Brał także udział w wielu wystawach zbiorowych w Polsce i na świecie, w tym także podczas festiwali fotograficznych Miesiąc Fotografii w Krakowie 2013 i Fotofreo festival Australia 2010. Publikacja „Salaryman” wydana przez Morel Books (UK) wyprzedała się w kilka dni.

 

Nobuyhosi Araki , Arakimania i Love by Leica

Kuratorzy: Rafał Łochowski, Peter Coeln

Wystawa Arakimania  powstała dzięki współpracy z wiedeńską galerią OstLicht.

Wystawa Love by Leica powstała dzięki współpracy z Leica Gallery Salzburg.

 

Paweł Jaszczuk , Kinky city

Kurator: Rafał Łochowski

  http://leica-camera.pl/aktualnosci/wydarzenia/araki-i-jaszczuk/

https://www.facebook.com/events/598307556945493/?fref=ts

8 listopada – 14 grudnia 214, Leica Gallery Warszawa, MYSIA 3,

ekspozycja na II i III piętrze

Wernisaż: 7 listopada, 20:00

Wstęp poniedziałek-sobota: 10:00-20:00, niedziela: 12:00-18:00

16 zł - bilet normalny, 10 zł - bilet ulgowy i grupowy (grupy powyżej 5 osób);

w poniedziałki cena biletu dla wszystkich zwiedzających: 10 zł

Obowiązuje jeden bilet na obie wystawy.

wystawa Love by Leica – wstęp bezpłatny.

Wstęp na wystawę tylko dla osób pełnoletnich.

Wystawom towarzyszą katalogi. Dla zwiedzających cena katalogu zostanie pomniejszona o cenę biletu.

Wystawa pod Honorowym Patronatem Ambasady Japonii

Partner wystawy: MYSIA 3

Patronat medialny: Kmag, Voyage, Label Magazine, MaleMEN, FotografiaKolekcjonerska.pl, Artinfo, FineLife.pl, Doc! Photography Magazine, Fotopolis

24 Wrzesień 2014

Adam Lunaris "Narodziny Nocnego Motyla" w Leica Gallery Warszawa

Niespotykane kolory i światło, trudne do rozpoznania scenografie i intencjonalne rozmycie ruchu to efekty, jakie osiąga Adam Łach Lunaris fotografując wyłącznie przy pełni Księżyca. 3 października odbędzie się wernisaż jego wystawy w Gallery Warszawa. Ekspozycja fotografii nazwanej przez autora luna-grafią potrwa do 2 listopada.

 

Luna-grafia może powstać wyłącznie podczas pełni Księżyca, to znaczy przez 3-4 dni w miesiącu. Na horyzoncie nie mogą pojawić się żadne dodatkowe źródła światła. Materiał naświetlany jest aż kilkadziesiąt sekund, co wprowadza do zdjęć element losowości: fotograf nigdy nie przewidzi dokładnego efektu rejestracji ruchu przy tak długiej ekspozycji. Tym bardziej, że proces fotograficzny dzieje się w ciemnościach. To dopiero zgromadzone światło Księżyca odkrywa na zdjęciu elementy, które dla fotografującego i fotografowanych były niewidoczne.

 

Adam Lunaris wielokrotnie fotografował w ten sposób w Indiach i Kambodży, gdzie nocne niebo prawie zawsze jest bezchmurne. Jego modelami są Jean Daniel Fricker i Celine Angele, artyści poruszający się według zasad Butoh – japońskiej sztuki performatywnej – a na zdjęciach tworzący niepowtarzalne kształty i figury. Projekt „Narodziny Nocnego Motyla” to wynik wieloletniej pracy Adama z luna-grafią. Efekty pracy ze światłem Księżyca to obrazy mistyczne i tajemnicze. Są takie nieprzypadkowo. Podobne jest postrzeganie świata i fotografii przez autora zdjęć. „Noc prowokuje – mówi – wzrok ustępuje na rzecz węchu i słuchu, które zawiadują mechanizmami rządzącymi organizmem. To zmienia perspektywę i schemat zachęcając do twórczych działań, odkrywasz drugie dno, pozornie bardziej skomplikowane, za to odpowiadające na znacznie więcej pytań”. Podobna potrzeba eksploracji stoi u podstaw tańca Butoh. Lunaris od lat współpracuje z francuskimi tancerzami, których ruchy uwiecznia na swoich zdjęciach.

 

Sposób ekspozycji prac podkreśli niedopowiedzenie tak ważne w zdjęciach Lunarisa. Półmrok, wyważona ilość zdjęć w skrajnie różnych formatach, cisza.

 

Adam Lunaris, „Narodziny Nocnego Motyla”
 4 października – 2 listopada
 wernisaż 3 października 20:00
 Leica Gallery Warszawa

 

www wydarzenia:

FB: https://www.facebook.com/events/809964362387054/?fref=ts

 

Adam Lunaris jest absolwentem fotografii na Wyższej Szkoły Sztuki i Projektowania w Łodzi oraz ASP w Gdańsku. Od początku skupia się na poszukiwaniu nowatorskich sposobów przekazu. Opracował Digital Polaroid, czyli fuzję pracy na polaroidzie i w technologii cyfrowej, czy właśnie luna-grafię. Efektem autorskich działań na tym polu jest obecność jego prac na targach sztuki w Europie, Azji i USA, oraz zainteresowanie galerii i muzeów (m.in. FoMu w Antwerpii i Musée de l’Elysée w Szwajcarii). Adam fotografował także dla Aktivista, Exclusive Magazine, Zwierciadła oraz wydawnictw zagranicznych: Redefine Magazine, Matchbox Magazine, LTEC, Wig Magazine i innych.